Moi vaan!
Punakoneliigan 4. kaudesta on pelaamatta vielä rästiotteluita, joten heti kun se rupusakki PSG putoaa, niin pelatkaa ne rästipelit, jotta pääsemme aloittamaan 5. Punakoneliigan kauden!
Tähän ketjuun siis otetaan Punakoneliigan 5. kaudelle ilmoittautumisia vastaan tästä päivästä alkaen.
Punakoneliigan muoto kuitenkin
muuttuu. Ilmoittautuneet joukkueet jaetaan kahteen mahd. tasaiseen lohkoon ja lyhyen alkusarjan (normaalit säännöt) jälkeen pelataan pudotuspelit
cup-säännöillä näiden kahden lohkon parhaiden joukkueiden kesken (tod. näk. pudotuspeleihin otetaan mukaan vain kaksi (2) lohkon parasta joukkuetta). Näin rajoitetaan hieman liigan pituutta.
Mutta ensin todellakin pelataan punakoneliigan 4. kausi alta pois! Sitten vasta alkaa 5. kausi. Rästiottelut voi tarkistaa tästä ketjusta aiemmista viesteistä. Siellä on muistaakseni kolme tai neljä ottelua vielä ja kaikissa taitaa olla osallisena PSG.
Toisaalta jos ihmiset haluavat ja Juge haluaa, niin rästiottelut voidaan myös määrätä superduperpoikkeussäännöllä luovutusvoitoiksi, jolloin PSG häviää kaikki pelinsä 5-0.

Ilmoittautuneet joukkueet Punakoneliigan 5.kaudelle:
- Milkmans
- Team Nakki
- Annala United
- Amurin Muiluttajat
- Rauta
- ViidakonLaki
- FC Kyynaama
Muita pelkäävät joukkueet, jotka eivät uskalla häviöiden pelossa ilmoittautua:
- Sammonkadun Dynamo
- Paris st. Germain
- Rautapallo
Ilmoittautumisia kaivataan seuraavilta joukkueilta: